Розпочато педагогічну практику в групах дітей раннього віку
2 квітня 2025 року для магістрів 1 року навчання організовано і проведено настановну конференцію з "Виробничої практики в ЗДО". Виробнича практика в закладах дошкільної освіти є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття освітнього рівня магістра зі спеціальності А2 Дошкільна освіта. Означена практика проводиться відповідно до навчального плану та спрямована на закріплення й удосконалення компетентностей і програмних результатів навчання магістрантів із сучасних технологій формування компетентностей у дошкільників, забезпечення якості освітнього процесу в ЗДО, психолого-педагогічного керівництва особистісним розвитком дітей з особливими освітніми потребами, сформованих у них під час теоретичного навчання у процесі професійної діяльності на посаді вихователя закладу дошкільної освіти.
Педагогічна практика студентів в закладах дошкільної освіти є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта» у закладах вищої освіти.
Згідно з навчальним планом підготовки бакалаврів за спеціальністю 012 Дошкільна освіта, освітніми програмами «Дошкільна освіта та мова і література (англійська)», «Дошкільна освіта та початкова освіта», «Дошкільна освіта та психологія», «Дошкільна освіта та фізична культура» , «Дошкільна освіта та логопедія» в період з 07.04.2025 р. до 04.05.2025 р. здобувачі освіти 2 року навчання набувають професійної компетентності в закладах дошкільної освіти Глухова, Путивля, Черкас, Лебедина, Груньської сільської ради, Охтирського р-ну, Сумської області; Попівської сільської ради, Конотопського району, Сумської області; Хустської міської ради, Закарпатської області.
Педагогічна практика в умовах дії воєнного стану проводиться як очно, за умови організації освітнього процесу у закладах освіти у традиційному (очному) форматі, так і дистанційно, якщо організація освітнього процесу у закладах освіти здійснюється за дистанційними технологіями. До організації педагогічної практики долучаються педагоги-практики, вихователі-методисти та директори ЗДО. Під час практики на базі груп дітей раннього віку здобувачі освіти оволодівають навичками у написанні конспектів занять, режимних процесів, ігрової діяльності; виконують психологічне завдання; допомагають вихователям в підготовці та проведенні відеороботи в асинхронному онлайн-режимі з батьками.
Зустрічі з вихователями-методистами, їх настанови і консультації дозволяють розібратися студентам у особливостях планування і організації освітнього процесу, набути професійних компетентностей, необхідних сучасному вихователю.
Факультет дошкільної освіти висловлює щиру вдячність вихователям-методистам Глухівських ЗДО Арушанян О.М., Звєринській І. М, Куличовій А.В., Пустовій О.П. за знання, якими вони щедро діляться з майбутніми вихователями.