НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ VІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ РОБІТ
ШАНОВНІ УЧАСНИКИ
VІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ РОБІТ ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
«ЗДОРОВА ДИТИНА – ЗДОРОВА НАЦІЯ»!
У зв’язку з технічними проблемами (хакерським зламом офіційного сайту нашого університету) всю інформацію буде розміщено на сторінці факультету https://fdo.gnpu.edu.ua/student/science-project-contest-zdzn
Крістіна Мусійчук- чемпіонка Європи з комбат дзю-дзюцу
З 1 по 4 травня у Чехії проходить Чемпіонат Європи з комбат дзю-дзюцу, де серед учасників – талановита студентка першого курсу спеціальності А4.11 Середня освіта (Фізична культура) факультету дошкільної освіти Крістіна Мусійчук .
Сьогодні Крістіна виборола ІІІ місце в запеклій боротьбі у ваговій категорії 68 кг (фулл-комбат).
Пишаємося тобою, бажаємо подальших успіхів та перемог!
Запрошуємо усіх бажаючих 30.04.2025 долучитися до міжнародного воркшопу "Голос дитини: між мовленням і емоцією" у межах співпраці Глухівського НПУ ім.О.Довженка та Чернівецького НУ ім.Ю.Федьковича.
Час зустрічі: 11:00-15:00.
Доєднатися можна за допомогою сервісу GoogleMeet:
До уваги зацікавлених осіб!
У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка з 23.04.2025 по 25.04.2025 р. триватиме онлайн-візит експертної групи із використанням технічних засобів відеозв’язку в межах проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта та логопедія» та «Дошккільна освіта та психологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
24.04.2025 о 12.30 відбудеться відкрита зустріч з експертами.
Запрошуємо всіх до співпраці за покликанням: Підключитись до конференції Zoom: https://us05web.zoom.us/j/81540604369?pwd=n3pPYADJQISmuG12kiNwTDef2boZns.1
Ідентифікатор конференції: 815 4060 4369
Код доступу: 4321
Національне агенство кваліфікацій погодило присвоєння професійної кваліфікації "Інструктор з фізичної культури" здобувачам, що здобувають вищу освіту за ОПП Дошкільна освіта та фізична культура
Розпочато педагогічну практику в групах дітей раннього віку
2 квітня 2025 року для магістрів 1 року навчання організовано і проведено настановну конференцію з "Виробничої практики в ЗДО". Виробнича практика в закладах дошкільної освіти є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття освітнього рівня магістра зі спеціальності А2 Дошкільна освіта. Означена практика проводиться відповідно до навчального плану та спрямована на закріплення й удосконалення компетентностей і програмних результатів навчання магістрантів із сучасних технологій формування компетентностей у дошкільників, забезпечення якості освітнього процесу в ЗДО, психолого-педагогічного керівництва особистісним розвитком дітей з особливими освітніми потребами, сформованих у них під час теоретичного навчання у процесі професійної діяльності на посаді вихователя закладу дошкільної освіти.
2 квітня 2025 року для магістрів 1 року навчання організовано і проведено настановну конференцію з "Виробничої практики в ЗДО". Виробнича практика в закладах дошкільної освіти є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття освітнього рівня магістра зі спеціальності А2 Дошкільна освіта. Означена практика проводиться відповідно до навчального плану та спрямована на закріплення й удосконалення компетентностей і програмних результатів навчання магістрантів із сучасних технологій формування компетентностей у дошкільників, забезпечення якості освітнього процесу в ЗДО, психолого-педагогічного керівництва особистісним розвитком дітей з особливими освітніми потребами, сформованих у них під час теоретичного навчання у процесі професійної діяльності на посаді вихователя закладу дошкільної освіти.
Вивчаємо досвід закордонних колег
27 березня 2025 року здобувачі освіти та викладачі факультету дошкільної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка за запрошенням колег Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка мали змогу відвідати гостьову лекцію закордонного фахівця Nataliia Penkovska, PhD, директорки Kids Nations Daycare Cеnter Warminster (штат Пенсильванія, США) – «Особливості дошкільної освіти в США: структура, підходи та психологічний супровід».
Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з особливостями організації дошкільної освіти в США, освітніми стандартами для дітей від народження до 5-річного віку.
Пані Наталія продемонструвала зразки планування освітньої роботи з дітьми, документації для проведення скринінгів соціального розвитку та сформованості академічних умінь дошкільнят, заповнення профілів розвитку вихованців.
Дякуємо колегам з ТНПУ ім. В.Гнатюка та особисто пані Nataliia Penkovska за інформативну і пізнавальну лекцію.
13 березня 2025 року розпочато роботу онлайн-курсу «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу дошкільної освіти». Навчання організоване факультетом дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка спільно з Державною службою якості освіти у Сумській області. З вітальним словом до слухачів курсу звернувся заступник Голови Державної служби якості освіти України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іван ЮРІЙЧУК. Модератори програми: Загородня Л.П. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної педагогіки і психології; Дмитренко А.П. – доктор філософії, доцент, декан факультету дошкільної освіти; Куліш І.Д. – кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри теорії і методики дошкільної освіти; Тітаренко С.А. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної педагогіки і психології.
Забезпечення якісної освіти в закладах дошкільної освіти є важливим завданням сучасної педагогічної спільноти. Саме у дошкільному віці закладаються основи всебічного розвитку дитини, її компетентностей. Тому створення ефективної внутрішньої системи забезпечення якості освіти – це необхідність, що сприяє підвищенню якості освітнього процесу та його адаптації до сучасних викликів. До навчання долучились 190 слухачів- керівників, методистів та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Сумщини.
28 лютого 2025 року було проведено настановну конференцію з Методичної практики зі спеціалізації (33 ДО, 42 ДО групи) та з Методичної практики в ЗДО на робочому місці вчителя-логопеда (21 ДО групи).
04.03.2025 року здобувачі освіти факультету дошкільної освіти відвідали гостьову лекцію «Онлайн-інструменти в роботі вихователя, психолога, логопеда ЗДО». Лектор – Лобода Вікторія Володимирівна, викладач кафедри теорії і методики змісту освіти Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Мета лекції – ознайомити учасників із сучасними онлайн-інструментами, що можуть бути використані в роботі з дітьми дошкільного віку для підвищення ефективності освітнього процесу. Гостьова лекція дозволила ознайомити здобувачів вищої освіти з ефективними онлайн-інструментами, які можуть полегшити професійну діяльність та зробити освітній процес цікавішим і продуктивнішим. Висловлюємо щиру вдячність Лободі Вікторії Володимирівні за змістовну лекцію, корисні матеріали.
16.11.2024 року на факультеті дошкільної освіти для здобувачів вищої освіти заочної форми навчання, які навчаються на ОП Дошкільна освіта та психологія, а також на ОП Дошкільна освіта та логопедія було проведено настановну конференцію з Навчальної практики в ЗДО на робочому місці практичного психолога/логопеда та Методичної практики в ЗДО на робочому місці практичного психолога/логопеда. Гаранти програм, Тітаренко С.А., Мерєєва Т.В. ознайомили студентів з метою, завданнями та змістом практики. Особливу увагу звернули на звітну документацію, яку повинні надати здобувачі вищої освіти по завершенню практик, а також на виконання завдань в дистанційному форматі.
27 лютого 2025 року для здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта було проведено гостьову лекцію Іриною Борисівною Стеценко, науковим співробітником Інституту інформаційних технологій та систем НАН України, старшим викладачем кафедри педагогіки та освіти Маріупольського Державного університету на тему: «Весна у відчуттях, звуках та барвах: ознайомлення дітей дошкільного віку з природою навесні». Лектор майстерно презентувала можливості інтеграції музики і живопису в процесі екологічної освіти дітей дошкільного віку. Майбутні вихователі поглибили свої знання щодо використання форм і методів формування природничо-екологічної компетентності в дітей дошкільного віку навесні й отримали естетичну насолоду від розгляду чудових картин, прослуховування музики українських та зарубіжних митців.
РЕЗУЛЬТАТИ І ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОС «МАГІСТР» ПІДВЕДЕНО
Кожного року студенти нашого факультету підтверджують, що обрали спеціальність не випадково. Кожного року ми пересвідчуємося в тому, що навчаємо розумних, творчих, професійно орієнтованих здобувачів. Отже, вітаємо переможців! Бажаємо подальших успіхів!
І місце- Конопля Арсен Ігорович.
ІІ місце- Грибініченко Тетяна Петрівна.
ІІІ місце- Єрошко Ганна Миколаївна.
Відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади
20 лютого 2025 року на факультеті дошкільної освіти було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей А2 Дошкільна освіта та A4 Середня освіта (Фізична культура) для здобувачів освіти ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».
У І етапі Всеукраїнської олімпіади за спеціальністю А4 Середня освіта (Фізична культура) взяли участь 16 здобувачів освіти. За результатами 2 турів було визначено переможців:
ОС «Бакалавр»
1 місце – Мусійчук Крістіна Ігорівна (14-ФК);
2 місце – Кошель Анастасія Миколаївна (13-ФК);
3 місце – Троман Максим Сергійович (43-ФК).
ОС «Магістр»
1 місце – Мартинова Дар’я Андріївна (6М-ФК);
2 місце – Кулик Богдан Юрійович (6М-ФК);
3 місце – Неминуща Діана Олегівна (6М-ФК).
У І етапі Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності А2 Дошкільна освіта взяли участь 24 здобувача вищої освіти ОС «Бакалавр». Призові місця розподілилися таким чином:
І місце
Чокнадій Анастасія Петрівна (13-ДО)
Отенко Тетяна Максимівна (21-ДО)
ІІ місце
Гордієнко Дар’я Андріївна (13-ДО)
Кучерява Наталія Юріївна (13-ДО)
Романенко Антоніна Миколаївна (21-ДО)
ІІІ місце
Зінов'єва Надія Сергіївна (22-ДО)
Соловйова Ірина Юріївна (22-ДО)
Іващенко Наталія Володимирівна (23-ДО)
Кушнір Альбіна Вячеславівна (32-ДО)
Ладика Євгенія Віталіївна (42-ДО)
Члени журі відмітили змістовність та аргументованість виступів, вміння відстоювати свою думку, а також високий рівень виконання практичних конкурсних завдань переможців І етапу Всеукраїнської олімпіади.
Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів у навчанні та нових досягнень!
20 лютого 2025 року доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Людмила Євгенівна ПЕРЕТЯГА провела гостьову лекцію з теми «Використання boomwhackers на логоритмічних заняттях з дітьми дошкільного віку» для здобувачів освіти факультету дошкільної освіти.
Під час заходу Людмила Євгенівна ознайомила присутніх з історією становлення та розвитку логоритміки в Україні та країнах Європи, її завданнями і засобами, особливостями проведення логоритмічних занять в закладах дошкільної освіти. Особливу увагу лекторка приділила розкриттю особливостей використання boomwhackers (яскраві музичні пластикові порожнисті трубки) з метою розвитку відчуття ритму, темпу, тонального слуху, голосу та мовлення у дітей.
Під час лекції студенти мали можливість не лише дізнатися теоретичні аспекти роботи з boomwhackers, а й переглянути відео з їх використання у практичній діяльності педагогів закладів дошкільної освіти на логоритмічних заняттях.
Завдяки інтерактивному формату заняття Людмила Євгенівна Перетяга продемонструвала як музика може стати потужним інструментом для розвитку мовлення, ритмічного слуху та координації рухів у дітей.
Дякуємо Людмилі Євгенівні за цікаву й пізнавальну лекцію та можливість зануритися у світ логоритміки!
Олімпіада з дошкільної освіти
20.02.2025 року відбувся перший тур Всеукраїнської олімпіади з дошкільної освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Це відмінна можливість проявити свої знання і здібності, підвищити впевненість в собі. Усі учасники мали нагоду випробувати свої знання з "Педагогіки дошкільної" та фахових методик дошкільної освіти. З нетерпінням чекаємо на підведення підсумків інтелектуального змагання.
Обговорення проєкту ОНП «Дошкільна освіта» для здобувачів ОНС «Доктор філософії»
19 лютого 2025 року відбулося громадське обговорення проєкту освітньо-наукової програми «Дошкільна освіта» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. В ньому взяли участь робоча група ОНП та представники академічної спільноти – завідувачі кафедр, гаранти освітньо-наукових програм з різних ЗВО України:
- Гнізділова Олена Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
- Ляпунова Валентина Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;
- Половіна Олена Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Під час обговорення було висловлено конструктивні пропозиції і слушні зауваження щодо покращення змісту освітньо-наукової програми.
Триває потужна робота над удосконаленням освітньо-професійних програм підготовки здобувачів освіти факультету дошкільної освіти.
19.02.2025 року відбулося чергове засідання робочої групи ОП Дошкільна освіта ОС " Магістр". Завершено роботу над ОПП, готуємо до затвердження на ученій раді університету. Сподіваємося на її успішне впровадження.
13 лютого 2025 року студенти факультету дошкільної освіти мали чудову нагоду прослухати лекцію Кузнєцової Катерини Сергіївни, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки і психології дошкільної та спеціальної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з теми «WEB-технології в професійній діяльності сучасного педагога».
У процесі зустрічі студенти ознайомилися з ознаками сучасного суспільства, впливом цифрових технологій на освіту та педагогічну діяльність.
Лекторка розкрила класифікації web-технологій та напрями їх використання в професійній діяльності педагога, навела приклади систем для пошуку інформації, створення завдань та їх зберігання, взаємодії з учасниками освітнього процесу.
Обговорення проєкту ОП «Дошкільна освіта» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти
12 лютого 2025 року відбулося громадське обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти. У ньому взяли участь робоча група ОП та представники академічної спільноти – викладачі, завідувачі кафедрами, гаранти освітньо-професійних програм з різних ЗВО України:
- Коновальчук Іван Іванович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методик дошкільної й інклюзивної освіти Житомирського державного університету,
- Олійник Марія Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича,
- Бадер Світлана Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри розвитку дитини раннього і дошкільного віку Луганського національного університету імені Тараса Шевченка,
- Іщенко Людмила Валентинівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського,
- Лохвицька Любов Василівна, кандидат педагогічних наук, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти університету імені Григорія Сковороди в Переяславі,
- Курінна Світлана Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»,
- Аніщук Антоніна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя,
- Іванова Дора Георгіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету,
- Кошель Анна Павлівна та Кошель Віталій Миколайович, кандидати педагогічних наук, доценти кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Окрім того, в обговоренні взяли участь роботодавці – директори закладів дошкільної освіти Сумської області.
Під час обговорення було висловлено конструктивні пропозиції і слушні зауваження щодо покращення змісту освітньо-професійної програми.
12 лютого здобувачі освіти факультету дошкільної освіти нашого університету мали змогу долучитися до лекційного заняття доктора педагогічних наук, професора кафедри сурдопедагогіки та сурдопсихології імені М.Д.Ярмаченка Українського державного університету ім. М.Драгоманова ШЕВЧЕНКА Володимира Миколайовича на тему «Сурдопедагогіка як галузь та навчальний предмет в системі спеціальної освіти».
Під час лекції Володимир Миколайович висвітлив сучасні проблеми навчання та виховання дітей з порушеннями слуху в закладах освіти різних типів, окреслив психолого-педагогічні умови, які сприяють соціалізації дітей з порушеннями слуху в освітньому просторі.
Лектор доступно та цікаво розкрив основні поняття сурдопедагогіки, її мету, завдання та методи. Особливо цінною була інформація про історичний розвиток цієї галузі в Україні, сучасні підходи до протезування, а також навчання дітей з порушеннями слуху.
Важливим аспектом лекції стала дискусія про роль педагогів, зокрема сурдопедагогів і сурдоперекладачів, а також батьків у розвитку мовлення та комунікативних навичок дітей із порушеннями слуху. Було відзначено, що ефективна робота з такою категорією дітей потребує індивідуального підходу, терпіння та спеціальних методик навчання.
Лекція об'єднала науковців і здобувачів освіти із різних ЗВО України. Крім представників Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, на заході були присутні викладачі й студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (організатори заходу), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, а також наукові співробітники Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.
Отримані під час лекції знання безперечно стануть корисними для майбутньої професійної діяльності майбутніх вихователів ЗДО, вчителів-логопедів, психологів, учителів початкових класів, інструкторів та вчителів з фізичної культури.
Внутрішня академічна мобільність здобувачів освіти в дії.
Академічна мобільність є одним із пріоритетних напрямів діяльності Університету, його інтеграції у міжнародний, зокрема Європейський, освітній і дослідницький (науковий) простір. Вона забезпечує конкурентоспроможність закладу освіти на ринку освітніх послуг, випускників – на ринку праці та сприяє реалізації стратегії інтернаціоналізації Університету. Відповідно до "Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка"
19 здобувачів освіти факультету дошкільної освіти реалізують своє право на формування індивідуальної освітньої траєкторії, долучившись до вивчення дисциплін у Харківській гуманітарно-педагогічній академії, Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка», Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича, Ізмаїльському державному гуманітарному університеті. Попереду у студентів знайомство з університетами - партнерами ГНПУ, новими академічними групами, цікавими дисциплінами. Бажаємо успіху!
І ЗНОВУ ВТРАТА
Обороняючи Україну від російських окупантів, загинув к Валерій Ціленко.
Його молоде життя російський ворог обірвав на Харківщині. Разом із побратимами Валерій героїчно відбивав ворожу атаку БМП на самій лінії зіткнення, проте росіяни застосували скид із БпЛА. Воїн отримав несумісні з життям поранення і загинув на місці. Сталося це ще 24 січня. Деякий час про цю трагічну втрату не було відомо.
Валерій Ціленко народився в Коропі 20 березня 1993 року. 2010 року закінчив Коропську школу. Вступив до Глухівського педагогічного університету, де здобув фах вчителя фізичної культури.
Після закінчення університету Валерій Ціленко рік вчителював у школі в Іванькові (нині Понорницька громада). Крім уроків, за власною ініціативою проводив позакласні спортивні заняття для дітей, вкладав душу і весь свій час у справу, якою займався. Тому, звісно, швидко заслужив повагу і любов учнів. А ще в Іванькові Валерій зустрів свою майбутню наречену Ангеліну.
Пара чекала завершення війни, щоб одружитися.
Тож у 2016 році розпочалась військова сторінка життя нашого земляка. Служив він у розвідці. За час служби Валерій Ціленко пройшов шлях від сержанта до офіцера, від командира відділення – до заступника командира роти.
Заслужив ряд нагород: медалі «За зразкову службу», «За участь в антитерористичній операції»; нагрудний знак командира військової частини, нагрудний знак до Почесної грамоти обласної ради.
На початку повномасштабного вторгнення боронив Чернігівщину від наступу росіян. Продовжив службу в рідній області.
На початку січня 2025 року перевівся у 71-шу окрему єгерську бригаду Десантно-штурмових військ. Вирушив на схід. Але про це вдома ніхто не знав. 14 січня Валерій попередив наречену, що наступні 2-3 дні не зможе виходити на зв’язок. Пояснив це коротким відрядженням. І відтоді зв’язок із захисником обірвався. Світла пам ять і щирі співчуття рідним і близьким.
29 січня 2025 року відбулося громадське обговорення освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Дошкільна освіта та логопедія» (гарант к.п.н., доц. Т.В. Марєєва), «Дошкільна освіта та психологія» (гарант к.п.н., доц. С.А. Тітаренко), «Дошкільна освіта та фізична культура» (гарант к.н. з фіз. к. і спорт., доц. Н.О. Хлус), «Дошкільна освіта та початкова освіта» (д. філос., ст. викл. В.М. Аторіна), «Дошкільна освіта та мова і література (англійська)» (гарант к.п.н., доц. В.В. Любива). На зустрічі були присутні стейкголдери, науковці з різних закладів вищої освіти України (Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка), педагоги-практики, здобувачі освіти. У ході онлайн-зустрічі гаранти ознайомили присутніх з основними змінами в освітньо-професійних програмах. Усі присутні мали можливість висловити свої пропозиції та зауваження щодо удосконалення змісту програм та забезпечення їх відповідності вимогам сьогодення.
Підсумовуючи результати онлайн-зустрічі керівництво факультету та гаранти подякували присутнім за плідну роботу й висловили впевненість у тому, що презентовані освітньо-професійні програми є актуальними, затребуваними на ринку праці та сприяють підготовці професіоналів у галузі дошкільної освіти.
Логічне завершення 2024 року. Підведено результати загальноуніверситетського конкурсу "Студент року-2024" Вітаємо студентського декана факультету дошкільної освіти Ладу РАДЧЕНКО з перемогою у номінації "Навчальна робота" та студента 22-ДО групи Артура ЛІТОВКУ з перемогою у номінації "Спортивна робота". Пишаємося і бажаємо подальших успіхів! Дякую.
Шановні колеги-освітяни, студенти та партнери нашого факультету, з прийдешнім Новим роком!
Нехай цей рік буде схожий на подорож – з новими горизонтами можливостей, незвіданими стежками пригод, цікавими зустрічами та відкриттями. Бажаємо вам сміливості для підкорення власних вершин, мудрості для вибору правильних шляхів, і вірних супутників, які розділять з вами кожен крок цієї захоплюючої подорожі. Нехай ваше серце буде теплим будинком, де завжди є місце для мрій, де радість накриває на стіл, надія заварює чай, а любов зігріває теплим пледом. Нехай у цьому домі лунає сміх, а смуток забуває сюди дорогу. І нехай на порозі вашого серця завжди чекають ті, хто робить життя особливим. З Новим роком! Крокуємо разом до Перемоги!
Засідання стипендіальної комісії факультету -логічне завершення навчального семестру.
26 грудня стипендіальна комісія факультету дошкільної освіти підвела підсумки навчальної, наукової, спортивної, виховної і громадської роботи студентів факультету. Було нараховано додаткові бали до стипендії за активну позанавчальну роботу та сформовано загальний рейтинг здобувачів вищої освіти. Наступний крок- його оприлюднення на офіційному сайті факультету та в академічних групах. Загальне враження від здобутків студентів- у нас потужна інтелектуальна молодь, пишаюся кожним!
Працює профорієнтаційна рада факультету дошкільної освіти
16.12.2024 року відбулося чергове засідання профорієнтаційної ради. Проаналізували списки вступників на спеціальність 012 Дошкільна освіта, визначилися із завданнями на наступний місяць. Працюємо адресно.
Сьогодні на факультеті відбулася тематична зустріч студентського самоврядування та академічної спільноти на тему: «Підведення підсумків процедури нарахування додаткових балів до стипендії».
На заході керівники та заступники секторів студентського самоврядування представили свої звіти про виконану роботу, підкресливши:
📍реалізовані ініціативи протягом семестру;
📍кількість залучених студентів до різних активностей;
📍досягнення та виклики у процесі організації заходів.
📊 Ключові моменти зустрічі:
✔️ Прозорий процес нарахування додаткових балів до стипендії.
✔️ Обговорення критеріїв оцінювання студентських досягнень.
✔️ Взаємодія студентів із викладачами для вдосконалення системи підтримки ініціатив.
💡 Особливу увагу приділили підготовці до майбутніх проєктів, які сприятимуть розвитку студентської активності, а також формуванню нових можливостей для кожного студента.
Ця зустріч стала чудовою нагодою не лише оцінити вже зроблену роботу, але й об’єднати зусилля для спільної реалізації амбітних планів.
Дякуємо всім, хто долучився до організації заходу! 🙌
📍 Слідкуйте за оновленнями студентського самоврядування, щоб не пропустити наступні важливі події!
1️⃣4️⃣грудня 2024 року студенти факультету дошкільної освіти мали унікальну можливість відвідати гостьову лекцію Дафни Шарон, визнаної експертки в галузі дитячої психології та травматерапії з Ізраїлю🇮🇱
📌Тема лекції «Дитяча травма та її відмінності від дорослої» викликала значний інтерес серед здобувачів освіти.
Дафна Шарон поділилася ефективними підходами до роботи з дитячими травмами. Лекція була проведена у форматі діалогу, що дозволило студентам активно брати участь, задавати запитання та ділитися власними думками. Високий професіоналізм Дафни Шарон та її здатність просто пояснювати складні теми створили комфортну атмосферу для сприйняття матеріалу.
🧑🏻🎓Студенти відзначили, що лекція була надзвичайно корисною та мотивуючою. Особливий інтерес викликали практичні кейси, які демонстрували методи роботи з дітьми, що пережили травму.
Гостьова лекція Дафни Шарон «Дитяча травма та її відмінності від дорослої» стала важливим досвідом для студентів факультету дошкільної освіти. Вона не лише розширила знання слухачів, а й надихнула на подальше вивчення дитячої психології та практичного застосування отриманих знань👩🏻🏫
3 грудня 2024 року відбулася робоча нарада з обговорення організаційно-координаційних питань реалізації внутрішньої академічної мобільності студентів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в особі Попиченко С. С., канд. пед. наук, доц., декана факультету дошкільної та спеціальної освіти, Карнаух Л. П., канд. пед. наук, доц, гаранта освітньої програми «Дошкільна освіта. Психологія» ОС «Бакалавр», Бутенко О. Г. канд. пед. наук, доц, заступника декана з навчальної роботи, гаранта освітньої програми «Дошкільна освіта» ОС «Магістр», Мельникової О. М. канд. пед. наук, доц ,в.о. завідувача кафедри дошкільної освіти.
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка представляли Куліш І.Д., канд. пед. наук, доц, декан факультету дошкільної освіти, Любива В.В., канд. пед. наук, доц.,гарант ОП «Дошкільна освіта та мова і література (англійська)», Тітаренко С.А. канд. пед. наук, доц., гарант ОП «Дошкільна освіта та психологія», Марєєва Т.В. канд. пед. наук, доц., гарант ОП «Дошкільна освіта та логопедія», Аторіна В.М., доктор філософії, гарант ОП «Дошкільна освіта та початкова освіта», Хлус Н.О., канд.наук з фізичного виховання і спорту, гарант ОП «Дошкільна освіта та фізична культура».
Академічна мобільність дає можливість студентам пройти навчання у вузі-партнері за без відриву від навчання, познайомитися з системою освіти іншого закладу дошкільної освіти, отримати нові знання та навички.
На нараді було обговорено перелік освітніх компонентів в бакалаврських освітніх програмах, які будуть запропоновані здобувачам освіти у другому семестрі 2024-2025 навчальному році.Дякуємо колегам за співпрацю.
25 листопада 2024 року о 13:00 відбувся вебінар, присвячений важливій темі в сучасній дошкільній педагогіці – вивченню іноземної мови (англійської) в закладах дошкільної освіти.
🎙 Спікер: Любива Віталіна Вячеславівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, гарант ОПП «Дошкільна освіта та мова і література (англійська)».
🔎 Під час івенту були розглянуті наступні аспекти:
1️⃣ Актуальність вивчення іноземної мови (англійської):
-сучасний світ вимагає від дітей дошкільного віку раннього залучення до іншомовного середовища. Знання англійської мови відкриває доступ до міжнародної освіти, культури та новітніх технологій.
2️⃣ Фізіологічні, психологічні та соціолінгвістичні передумови мовленнєвого розвитку:
-дошкільний вік – це період максимальної чутливості до вивчення мов. Вебінар підкреслив значення природної гнучкості дитячого мозку, що дозволяє легко опановувати нові лексеми, граматичні структури та вимову.
3️⃣ Феномен білінгвізму:
-обговорювались переваги двомовності: когнітивний розвиток, креативність та соціальна адаптація. Зверталася увага на роль збалансованого підходу до створення двомовного середовища в закладах дошкільної освіти.
4️⃣ Комунікативні бар’єри:
-спікер висвітлила типові труднощі, з якими «боряться» діти у процесі спілкування іноземною мовою, та запропонувала шляхи їх подолання через ігрові методики, інтерактивні завдання та стимулювання емоційного інтересу.
19 листопада 2024 року, відбулася зустріч на тему «Електронні інформаційні ресурси бібліотеки», організована для здобувачів факультету дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Спікер: завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Цуканова Людмила Василівна, яка презентувала сучасні електронні ресурси бібліотеки та поділилася рекомендаціями щодо їх ефективного використання у навчанні та професійній підготовці.
На факультеті дошкільної освіти продовжується співпраця з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького (м. Запоріжжя). 20.11.2024 року відбудеться розширене засідання студентських наукових гуртків "Творчий вихователь" (керівник Тітаренко С.А., кандидат педагогічних наук, доцент, гарант ОПП Дошкільна освіта та психологія) та "Оrdo amoris" (керівник: Остополець І.Ю., кандидат психологічних наук, доцент).
Доєднуйтеся, дуже актуальна тема обговорення!
14 листопада 2024 року у Міжнародний день логопеда гарант ОПП «Дошкільна освіта та логопедія», к.п.н., доцент кафедри дошкільної педагогіки і психології Тетяна Вікторівна Марєєва взяла участь в обговоренні можливостей урахування вимог Професійного стандарту на групу професій «Вчитель-логопед, Логопед» (затверджений 18.09.2024) під час розроблення та упровадження освітньо-професійних програм для підготовки здобувачів вищої освіти за ОС «Бакалавр», «Магістр» спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 012 Дошкільна освіта. В обговоренні взяли участь також колеги із Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, стейкхолдери, здобувачі освіти. За результатами зустрічі прийнято рішення урахувати вимоги означеного професійного стандарту під час розроблення ОПП на 2025-2026 н.р.
Підсумкова конференція із навчальної практики в ЗДО на робочому місці практичного психолога
12.11.2024 року кафедрою дошкільної педагогіки і психології було проведено підсумкову конференцію з навчальної практики в ЗДО на робочому місці практичного психолога. У конференції брали участь студенти 21 ДО, 33 ДО, 42 ДО груп, які навчаються на ОП Дошкільнна освіта та психологія. Також були присутні керівники практики: Тітаренко С.А., Шульга О.А.
Практика проходила на робочому місці практичного психолога у закладі дошкільної освіти в дистанційному форматі. Основними завданнями практики були ознайомлення з роботою практичного психолога в ЗДО, набуття досвіду проведення психологічної роботи з дітьми дошкільного віку, а також взаємодія з батьками та педагогами для створення умов повноцінного психоемоційного розвитку дітей.
На підсумковій конференції здобувачі освіти продемонстрували презентації з проходження практики, розповіли про виконані завдання, підкреслили з якими труднощами зустрілися під час проходження практики.
Навчальна практика в ЗДО на робочому місці практичного психолога дала можливість набути важливих професійних навичок роботи у дистанційному форматі, що особливо актуально в сучасних умовах. Досвід, отриманий під час практики, допоміг зрозуміти особливості емоційного розвитку дітей дошкільного віку, освоїти методи психологічної підтримки, а також розвинути навички дистанційної роботи з дітьми, батьками та педагогами.
Святкова руханка
Дорогі викладачі та студенти, обовʼязково додивіться відео до кінця❤️
Запрошуємо Вас долучитися до святкової руханки🕺🏼💃🏻присвяченої Міжнародному дню студента, яка відбудеться 16 листопада.
Це чудова нагода зарядитися енергією, підняти настрій та провести час разом, навіть онлайн!
📌Коли: 16 листопада
🤳Де:
https://us02web.zoom.us/j/4034233656?pwd=cEhJNUs1L3ZLWXRIa2w3YnkrL0FwUT09
🆔Ідентифікатор конференції: 403 423 3656
🔓Код доступу: 1111
⏰Час: 09:45
Ведуча - Цись Наталія Олександрівна, асистент кафедри теорії і методики дошкільної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка
💙💛Обовʼязково з собою мати ДВІ кульки - жовтого та синього кольору!
Одягайтеся зручно, вмикайте свої камери та беріть із собою гарний настрій!
Святкуймо День студента активно та весело! 👩🏼🎓🧑🏻🎓 До зустрічі на руханці!👋🏻
Інновації в освіті: Декан факультету долучається до тренінгів з ігрових методів навчання
Декан факультету дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Дмитрівна Куліш взяла участь у навчальних тренінгах, які відбулися 4–5 листопада 2024 року в Києві! 🌟
Цей івент зібрав представників фахової передвищої та вищої освіти, які займаються впровадженням інноваційних дисциплін, таких як «Гра у закладах дошкільної освіти: цілісний погляд, системний підхід», «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Педагогіка гри у закладах дошкільної освіти» та інших курсів, розроблених у співпраці з the LEGO Foundation.
🔹 Участь Інни Дмитрівни – це чудова нагода для нашого університету ще більше заглибитися у впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання, які сприяють гармонійному та всебічному розвитку дітей дошкільного віку, формуванню в них соціально-емоційних навичок та психосоціальної підтримки.
🌍 Ця подія проходила у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation, що відкриває нові горизонти для інтеграції ігрових методів у навчальний процес в Україні.
Маємо надію, що ці знання та досвід допоможуть педагогам ефективніше працювати з майбутнім нашої держави.
«Дізнайтеся від професіонала» зі Світланою Омельченко
Сьогодні, 3️⃣0️⃣ жовтня студенти факультету дошкільної освіти відвідали цікавий та пізнавальний онлайн-захід проєкту ФПФМО "Дізнайтеся від професіонала"!
Спікерка Світлана Омельченко, вчитель-логопед першої категорії та дефектолог вищої категорії, розповіла про свій багаторічний досвід роботи з дітьми з особливими потребами. Зустріч була корисною для всіх, хто цікавиться темами корекційної педагогіки, психології, логопедії та шукає ефективні підходи для роботи з дітьми з особливостями розвитку. Під час заходу обговорили важливі питання:
* особливості он-лайн роботи з дітьми, що мають дислалію, ринолалію, дизартрію, алалію, афазію, загальний недорозвиток мовлення 1-3 рівнів;
* підходи та інструменти для взаємодії з дітьми з аутизмом, порушеннями слуху, зору, інтелекту, опорно-рухового апарату;
* методи підтримки та розвитку дітей в умовах дистанційного навчання.
Світлана Омельченко поділилася практичними порадами та ефективними методиками, які можуть допомогти покращити якість життя та навчання дітей з особливими потребами в онлайн режимі. Учасники мали можливість поставити питання і дізнатися багато нового.
Дякуємо Світлані Іванівні за цікаву та інформаційну зустріч!
«Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність»
Сьогодні, 2️⃣9️⃣ жовтня відбулася онлайн конференція із теми «Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність», на якій були присутні студенти факультету дошкільної освіти.
Під час заходу, який провів Микита Журенко, обговорювались актуальні питання щодо дотримання академічної доброчесності, відповідальність за порушення принципів та виклики, які стоять перед освітянами.
Також було підняте питання розвитку штучного інтелекту та його впливу на освіту.
Ця зустріч стала важливим кроком у підвищенні обізнаності про академічну доброчесність серед освітян та студентів, сприяючи розвитку відповідального ставлення до навчання та наукової діяльності.
Гостьова лекція Кирила Іванова
24.10.2024 на факультеті дошкільної освіти для здобувачів вищої освіти предметної спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) в рамках співпраці Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та ДЗ «Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» було проведено гостьову лекцію Кирила Іванова, здобувача вищої освіти 2 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти ДЗ «Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» предметної спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) на тему «Особливості використання інноваційних видів рухової активності (алтимат-фризбі та доджболу) під час освітнього процесу здобувачів освіти. Обмін досвідом». Під час зустрічі.
Кирило занурив нас в атмосферу сучасних видів рухової активності, які входять до змісту НУШ з дисципліни «Фізична культура». Дякую за цікаву лекцію та продовжуємо нашу співпрацю.
Гостьова лекція Людмили Ткаченко
23 жовтня 2024 року на факультеті дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбулася гостьова лекція на тему «Заїкання. Практичний кейс логопеда», яку провела Людмила Ткаченко – вчитель-логопед вищої категорії ЗДО №26 «Ласкавушка» м. Суми, спеціаліст із багаторічним досвідом роботи та автор посібників для дітей із заїканням. Під час лекції Людмила Іванівна поділилася практичними методиками роботи з дітьми, що мають заїкання. Вона розповіла про основні причини цього порушення мовлення, а також про сучасні підходи до його корекції, які допомагають дітям впевненіше спілкуватися й позбуватися комунікативних бар'єрів. На зустрічі студенти розширили свої знання про основні етапи логопедичної роботи з дітьми, які мають заїкання. Учасники розглянули важливі аспекти діагностики заїкання та комплексного підходу до його подолання. Окремо лекторка акцентувала увагу на особливостях організації режимів мовленнєвого навантаження та застосування різних технік, починаючи від відносного мовчання та шепітного мовлення до формування самостійних мовленнєвих навичок. Під час вебінару були представлені реальні кейси та продемонстровані відеоматеріали занять та вправ, що дозволило наочно продемонструвати процес логокорекційної роботи з дітьми із заїканням. Захід дав здобувачам освіти можливість розширити та учотнити знання з логопедії й отримати уявлення про практичні інструменти для подальшої роботи з дітьми з мовленнєвими порушеннями.
Лекція викликала жвавий інтерес, про що свідчать коментарі учасників зібрання.
Щиро дякуємо Людмилі Іванівні за змістовну лекцію!
Особливості роботи практичного психолога в дистанційному форматі
Навчальна практика в ЗДО на робочому місці практичного психолога триває. 22 жовтня було проведено зустріч здобувачів освіти 21 ДО, 33 ДО, 42 ДО з практичним психологом ЗДО «Ромашка» м. Глухова Куличовою Анжелою Вікторівною на тему «Організація дистанційної роботи практичним психологом ЗДО з учасниками освітнього процесу». Під час зустрічі було розглянуто особливості роботи практичного психолога в дистанційному форматі, ефективні методики роботи з дітьми, батьками та педагогами. Особливу увагу приділили вправам для підтримки емоційного балансу, як-от арт-терапевтична вправа «Зебра балансу», яка допомагає дітям та дорослим орієнтуватися в стресових ситуаціях і знаходити внутрішній спокій. Також обговорювалися важливі аспекти планування роботи психолога, зокрема організація взаємодії з педагогами, батьками та дітьми, використання сучасних відеоредакторів для створення рекомендацій та онлайн-ресурсів для організації освітнього процесу.
Ознайомлення з психологічним кабінетом
18 жовтня 2024 р. практичний психолог ЗДО «Ромашка» м. Глухів Куличова Анжела Вікторівна познайомила здобувачів освіти (21 ДО, 33 ДО, 42 ДО), які проходять навчальну практику в ЗДО на робочому місці практичного психолога з психологічним кабінетом закладу дошкільної освіти.
Анжела Вікторівна розповіла про призначення психологічного кабінету, розкрила вимоги до його оформлення, схарактеризувала матеріально-технічне оснащення. Також зі здобувачами освіти було розглянуто зонування психологічного кабінету: куточок психологічного розвантаження, зона для проведення занять, куточок театру, куточок піску, інтерактивна скляна дошка, куточок розвивальних ігор, сухий басейн, гойдалка-балансир, трикутник Еммі Піклер та гірка Монтессорі.
Ознайомлення з логопедичним кабінетом
10 жовтня 2024 року у межах виконання завдань навчальної практики на робочому місці вчителя-логопеда студенти ОПП «Дошкільна освіта та логопедія» дистанційно відвідали логопедичний кабінет стейкхолдера, викладача-сумісника В.О. Гриценко (ЗДО№8 «Дзвіночок» м. Ромни). Валентина Олександрівна ознайомила здобувачів освіти із зонуванням логопедичного кабінету, обладнанням, що використовується у процесі корекції та розвитку мовлення дітей дошкільного віку, показала способи його практичного використання. Також студенти ознайомилися із методичною літературою, що міститься у логопедичному кабінеті і використовується педагогом-практиком у роботі з дошкільниками. Крім того В.О.Гриценко продемонструвала зразки документації, яку веде вчитель-логопед у закладі дошкільної освіти.
Інформаційна зустріч з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я
10 жовтня викладачі факультету дошкільної освіти провели інформаційну зустріч для студентів з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я.
Спікер - Світлана Анатоліївна Тітаренко, доцент, кандидат педагогічних наук кафедри дошкільної педагогіки і психології.
📌Мета зустрічі: привернути увагу до важливості психічного благополуччя та підвищити обізнаність суспільства про проблеми у цій сфері.
Із студентами поділилися актуальною інформацією щодо впливу стресу на здоров'я, сучасних підходів до лікування психічних розладів, а також способів профілактики та підтримки психологічної стійкості😌
Учасники заходу мали можливість поставити питання, поділитися особистим досвідом подолання стресу та отримати важливі для себе поради.
«Стосунки. Конфлікти. Порозуміння»
Сьогодні, 9 жовтня студенти та викладачі факультету дошкільної освіти були присутні на онлайн-зустрічі з психологом університету - Рябко Ю.В., на тему: «Стосунки. Конфлікти. Порозуміння»
7 жовтня 2024 р. відбулася зустріч здобувачів освіти, які навчаються на ОП Дошкільна освіта та психологія з практичним психологом ЗДО «Фіалка» м. Глухів. Розпочалася навчальна практика в ЗДО на робочому місці практичного психолога. Оксана Анатоліївна Шульга ознайомила студентів-практикантів з обов’язковою документацією практичного психолога закладу дошкільної освіти: посадовою інструкцією, журналом практичного психолога, річним планом роботи, протоколами індивідуальної та групової психологічної діагностики, протоколами індивідуальної консультації, журналом обліку занять, графіком роботи та ін.
3 жовтня 2024 року зі здобувачами освіти 21ДО, 33ДО та 42 ДО груп, які навчаються за ОПП "Дошкільна освіта та логопедія" було проведено настановну конференцію з навчальної практики в ЗДО на робочому місці вчителя-логопеда. Гарант ОПП доц. Марєєва Т.В. ознайомила студентів із метою та завданнями практики, особливостями її проходження у дистанційному форматі, завданнями, які мають бути зреалізовані та звітною документацією.
03.10.2024 року на факультеті дошкільної освіти для здобувачів вищої освіти, які навчаються на ОП Дошкільна освіта та психологія 42 ДО, 21 ДО та 33 ДО груп було проведено настановну конференцію з Навчальної практики на робочому місці практичного психолога ЗДО. Гарант програми, Тітаренко С.А. ознайомила студентів з метою, завданнями та змістом практики. Особливу увагу Світлана Анатоліївна звернула на перелік документації, яку повинні надати здобувачі вищої освіти по завершенню навчальної практики, а також на виконання завдань практики в дистанційному форматі.
Серед призерів XIX літньої студентської Універсіади України студенти факультету дошкільної освіти спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура).
Команда Глухівського НПУ ім. О. Довженка у складі Горобця Микити, Літовки Артура, Токаря Данили, Цеханевича Михайла, Станілоги Максима посіла ІІІ місце серед закладів вищої освіти у шостій категорії за підсумки Всеукраїнської літньої студентської Універсіади!
Вітаємо наших спортсменів з перемогою, бажаємо потужного руху до олімпійських вершин.
Щира вдячність ректору університету професору Олександру Івановичу Курку , викладачам кафедри теорії і методики фізичного виховання (зав.кафедри доц. Хлус Н.О.) за підтримку здобувачів освіти, створення належних умов для навчання і тренування.
Декан ФДО доц. Інна Куліш.
Тривають настановні конференції до "Дослідницьких практик з написання магістерської роботи"
Естафету від спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) прийняла спеціальність 012 Дошкільна освіта. Дослідницька практика з написання магістерської роботи магістрів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття освітнього ступеня магістра, здійснюється відповідно до навчального плану та має на меті набуття магістрантами компетентностей щодо проведення самостійної науково-дослідної діяльності. З основними завданнями практики мазістрів ознайомила гарант освітньої програми доктор пед.наук, професор Загородня Л.П. та наукові керівники магістрантів.
Тривають зустрічі зі здобувачами освіти
20 вересня 2024 року. Тривають зустрічі зі здобувачами освіти. На цей раз предметом обговорення стала організація освітнього процесу в університеті, формування рейтингу успішності студентів, процедура нарахування стипендії.
Слава ГЕРОЯМ! Вічна пам’ять!
У скорботі факультет дошкільної освіти. Сьогодні надійшла звістка про загибель випускника спеціальності 012 Дошкільна освіта Овчиннікова Миколи. Складно усвідомити і прийняти. Коля завжди залишиться в наших серцях врівноваженим, вихованим, толерантним і надзвичайно порядним. Висловлюємо співчуття родині і близьким Миколи. Вічна пам ять і повага до полеглого героя.
Наш сивочолий красень!
15 травня відповідно до плану заходів присвячених святкуванню 150-річчя Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка викладачами факультету дошкільної освіти організовано та проведено онлайн зустріч зі здобувачами освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта.
Спікером зустрічі була Петренко Наталія Миколаївна доктор філософії, старший викладач кафедри історії, правознавство та методики навчання, яка ознайомила здобувачів освіти з історією розвитку університету. Під час зустрічі було переглянуто та обговорено віхи життя університету, починаючи від учительського інституту до сучасного закладу вищої освіти. Матеріали були підготовлені Гриценком Андрієм Петровичем доктором педагогічних наук, завідувачем кафедри історії, правознавства та методики навчання та Петренко Наталією Миколаївною доктором філософії, старшим викладачем кафедри історії, правознавство та методики навчання.
Ми пишаємося, що працюємо та навчаємося у Глухівському національному педагогічному університету імені Олександра Довженка!
На факультеті дошкільної освіти продовжується представлення освітньо-професійних програм.
5.09.2024 року для здобувачів освіти першого курсу спеціальності 014 Середня освіта, предметної спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) було представлено ОПП Середня освіта (Фізична культура та організація спортивно-масової і туристичної роботи) гарантом Бутенко Г.О.
Галина Олександрівна звернула увагу студентів на особливості даної ОПП, кваліфікацію, матеріально-технічне забезпечення, освітні компоненти та компетентності, якими студенти оволодіють після навчання.
ОПП Середня освіта (Фізична культура та організація спортивно-масової і туристичної роботи) АКРЕДИТОВАНО в 2023-2024 н.р.
Дякую здобувачам освіти, що вибрали Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка та дану ОПП для навчання.
Запрошуємо майбутніх студентів доєднатися до навчання на наступний навчальний рік.
На факультеті дошкільної освіти продовжується представлення освітньо-професійних програм.
3.09.2024 року на факультеті дошкільної освіти для здобувачів освіти першого курсу відбулася презентація освітньо-професійних програм спеціальності 012 Дошкільна освіта гарантами ОП.
Гаранти ОПП Дошкільна освіта та фізична культура (Наталія Хлус) , Дошкільна освіта та психологія (Світлана Тітаренко), Дошкільна освіта та логопедія (Тетяна Марєєва), Дошкільна освіта та початкова освіта (Вікторія Аторіна), Дошкільна освіта та мова і література (англійська) (Віталіна Любива) представили здобувачам освіти всі переваги ОП та переваги кожної ОПП. Гаранти ОПП розповіли, що кожна ОПП має свою історію та традиції. Звернули увагу здобувачів, що ОПП Дошкільна освіта та фізична культура, Дошкільна освіта та мова і література (англійська) були успішно акредитовані в 2022-2023 н.р., 2023-2024н.р.
Сподіваємося, що студенти зроблять правильний вибір на користь власному професійному зростанню.
Міжнародне стажування в Польщі завершено! Окреслюємо перспективи подальшої співпраці.
З 03.06.2024 по 07.06.2024р. студенти і викладачі факультету дошкільної освіти долучилися до міжнародного стажування в Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży (Польща) з теми «Формування професійно-педагогічної компетентності і розвиток фахової майстерності учасників освітнього процесу у сфері дошкільної, початкової, загальної середньої та вищої освіти з інтеграцією в європейський освітній простір» у рамках програми підвищення кваліфікації як елемент професійного розвитку протягом життя з перебуванням в Польщі.
Отримали справжнє задоволення від спілкування з польськими колегами, познайомилися із системою дошкільної освіти Польщі, відвідали державні і приватні заклади дошкільної освіти. Серце зігріло тепло, з яким зустрічають українців в Польщі, спілкувалися із нашими земляками, вимушеними переселенцями. Щиро дякуємо керівництву академії за організацію і проведення стажування!
Особлива подяка Зої Шарлович, куратору від академії і нашому супроводжувачу 24/7! Дякую
Гостьова лекція Марєєвої Тетяни Вікторівни
У рамках продовження співпраці з Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка доцентом кафедри дошкільної педагогіки і психології нашого ЗВО Тетяною Вікторівною Марєєвою 30 квітня 2024 року було проведено гостьову лекцію з теми «Основи взаємодії закладу дошкільної освіти з сім’єю. Організація співпраці з сім’ями вихованців з порушеннями мовлення».
Під час лекції викладачка ознайомила здобувачів вищої освіти з різними науковими поглядами на тлумачення поняття «сім’я» та її функції, зокрема в аспекті виховання дітей, що мають порушення мовлення. Також Тетяна Вікторівна розкрила особливості ставлення батьків до порушень мовлення в дітей і типи батьківської позиції по відношенню до дитини з порушеннями мовлення; спільно із здобувачами освіти під час дискусії було дібрано приклади різних типів ставлень і позицій батьків. Викладачка окреслила умови ефективної співпраці батьків і педагогів, зокрема наголосила на необхідності використання практик, зорієнтованих на сім'ю, реалізації індивідуального підходу в роботі з батьками, залучення їх до ухвалення рішень щодо освіти їхньої дитини в ЗДО, а також на потребі подолання упередженості педагогів щодо батьків вихованців та дотриманні конфіденційності в роботі з ними.
Особливо цікавим для студентів було вивчення форм співпраці ЗДО із сім’ями вихованців, зокрема тими, що виховують дітей з порушеннями мовлення. Здобувачі освіти ознайомилися із прикладами наочно-інформаційних (батьківський куточок, папки-пересувки, стенди з інформаційними матеріалами, сайт та сторінка ЗДО в соцмережах), колективних (батьківські збори, групові консультації, спільні свята і розваги, конференції, тренінги, відкриті заняття, розсилки у месенджери в батьківських групах) та індивідуальних (бесіда, консультування, практикум, ведення логопедичного зошита) форм співпраці в офф-лайн та он-лайн форматі.
У процесі слухання лекції студенти мали змогу поставити запитання викладачеві та обмінятися думками щодо роботи з сім’ями вихованців, особливостей сімейного виховання дошкільників з порушеннями мовлення.
Сподіваємося, що набуті здобувачами освіти знання стануть ще однією цеглинкою у їхньому професійному становленні!
Срібло з військово спортивного багатоборства
З 26 по 28 квітня в місті Київ на базі спортивного комплексу Межрегіональної Академії управління персоналом пройшов Чемпіонат України з війсково-спортивних-богатоборств "бойове двоборство" серед юніорів та дорослих. Це вид спорту в якому потрібно себе проявити у двох розділах: всестильовий бій та стрільба. Наш студент Мовчан А. (25-ФК, ФДО) виборов 2 місце серед дорослих. Вітаємо нашого студента з гарним результатом. Подальший перемог спортсмену та Мирного неба.
Універсіада з дзюдо серед ЗВО
25-27 квітня 2024 року у м. Тернопіль була проведена ХІХ літня Універсіада України з дзюдо. Це особисто-командні змагання серед студентів ЗВО, які навчаються на денній або дуальній формах навчання та випускників вишів минулого року. Конкурентність спортсменів вражала, у кожній ваговій категорії біля 30 учасників і ряд з них із високими спортивними званнями. Боролися та представляли наш вуз на всеукраїнських змаганнях 5 спортсменів: Літовка Артур (КМСУ, 12-ДО, ФДО), Горобець Нікіта (МСУ, 23-ФК, ФДО), Цеханевич Михайло (КМСУ, 23-ФК, ФДО), Токарь Данило (МСУ, 43-ФК, ФДО), Станілога Артем (МСУ, випускник ФДО 2023 р.)
У перший день в особистих змаганнях Літовка А. виборов бронзу у своїй ваговій категорії, Токарь Д. – 5 місце, Цеханевич М., Горобець Н. - 7 місця.
Наступного дня – командні змагання. Наші хлопці зайняли 7 місце серед 40 вузів з усієї країни!!! (рейтинг https://ukrainejudo.com/images/001_2024/Championship/Zagalny.pdf). Спортсмени відпрацювали краще від наших іменитих «конкурентів» з м. Києва, м. Сум, м. Чернігів.
Враховуючи складнощі сучасного житті та організацію тренувального процесу в таких умовах - це дуже гарний результат. Вітаємо!!! Бажаємо нових перемог у спорті та житті! І звісно, Мирного неба всім нам!
Акція "Квіти Перемоги" завершена!
Восени 2023 року студенти і викладачі факультету дошкільної освіти висадили 180 тюльпанів, які навесні рясно заквітли, прикрашаючі наш чудовий університет! ГНПУ -любимо тебе і пишаємося твоєю 150-и річною історією!
4 квітня 2024 року викладачі кафедри дошкільної педагогіки і психології Глухівського НПУ ім. О.Довженка разом зі здобувачами освіти ОПП «Дошкільна освіта та логопедія» і «Дошкільна освіта психологія» мали змогу відвідати гостьову лекцію з теми «Ви повинні змалку вчити мене бути самостійною!» президента фундації “Fundatia Ancora Salvari” (Румунія) пані Inge Jose Smelik та соціального працівника цієї ж організації пані Raluca Parici, присвячену Всесвітньому дню поширення інформації про аутизм (2 квітня).
Inge Jose Smelik розповіла про різновиди та особливості прояву аутизму у дітей. Доповідачка продемонструвала приклади формування нейронних зв’язків у мозку дитини за нормального розвитку і в разі аутизму та їх вплив на її мислення та поведінку. Також вона наголосила на важливості упорядкування режиму дня, строгої послідовності у виконанні повторюваних активностей, використання посильних завдань для дітей, щоб вони могли їх довести до логічного завершення. Окрема увага була звернена на використання чітких інструкцій, додаткової підсилювальної та альтернативної комунікації, уникання слова «НЕ» у роботі з дітьми з аутизмом.
Також Inge Jose Smelik зазначила, що для успішного навчання вихованців з аутизмом є необхідним поєднання трьох аспектів, таких як люди, дія і середовище. При цьому, зауважила вона, дуже важливою є їх адаптація безпосередньо до потреб аутистів.
Співдоповідачка пані Raluca Parici познайомила присутніх із сенсорними іграми, які сприяють успішній терапії, розслабленню та заспокоєнню дітей з аутизмом.
Також лекторами було продемонстровано приклади адаптації дрібних застібок для одягу, столового посуду та приладдя для рукоділля, інструментів для малювання і письма, які полегшують їх використання дітьми з аутизмом.
Лекція була дуже пізнавальною для здобувачів освіти – майбутніх вихователів ЗДО, вчителів-логопедів та практичних психологів, зважаючи на зростання кількості дітей з аутизмом серед контингенту здобувачів дошкільної освіти.
Щиро дякуємо кафедрі педагогіки і психології дошкільної та спеціальної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за організацію та запрошення відвідати гостьову лекцію.
Відкрита зустріч з експертами.
Акредитація освітньої програми Дошкільна освіта та фізична культура " ОС "Бакалавр"
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка
Час: 16 квітня, 2024 14:40
Безвідривна ознайомлювальна практика в ЗДО: враження здобувачів
10 квітня 2024 року зі здобувачами 30-12 Д групи факультету дошкільної освіти заочної форми навчання відбулась підсумкова конференція з педагогічної практики "Безвідривна практика (ознайомлювальна) в ЗДО". Здобувачі продемонстрували презентації, звіти та поділились своїми враженнями від проходження практики.
Гостьова лекція для здобувачів освіти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка з теми «Інноваційні педагогічні технології у роботі вихователя закладу дошкільної освіти з дітьми з порушеннями мовлення».
Співпраця з закладами вищої освіти є пріоритетним напрямом освітньої та наукової діяльності Глухівського НПУ ім. О.Довженка. Одним із засобів її реалізації є проведення гостьових лекції викладачами нашого університету для здобувачів вищої освіти в тих закладах, з якими підписані угоди про таку співпрацю.
27 березня 2024 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної педагогіки і психології Глухівського НПУ ім. О.Довженка Тетяна Марєєва провела гостьову лекцію для здобувачів освіти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка з теми «Інноваційні педагогічні технології у роботі вихователя закладу дошкільної освіти з дітьми з порушеннями мовлення».
Тетяна Вікторівна ознайомила майбутніх вихователів ЗДО з технологіями розвитку мовленнєвого дихання і голосу, артикуляційної моторики, формування правильної вимови звуків у дітей дошкільного віку. Участь у виконанні пропонованих вправ і завдань, жваве обговорення у процесі лекції, запитання від здобувачів освіти засвідчили їхній інтерес до питань, що були висвітлені під час заняття.
Щиро дякуємо колегам НУ «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка за можливість співпраці і змогу поділитися напрацюваннями наших викладачів із метою підготовки майбутніх вихователів ЗДО до роботи з дітьми, зокрема й із порушеннями мовлення.
Академічна мобільність здобувачів ОС Магістр спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) триває
Відповідно до законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», положень «Про організацію освітнього процесу в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка», «Про співпрацю Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка із стейкхолдерами», «Про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка», «Про порядок реалізації права на академічну мобільність у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка», «Про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (поза аспірантурою) та докторантурі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка», Угоди про співпрацю щодо реалізації внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти № 14 від 04.05.2023р. між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського.
Направлено для реалізації права на академічну мобільність до Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського для опанування освітнього компонента «Інноваційні педагогічні технології в системі фізичного виховання» у 2 семестрі 2023 – 2024 н. р. КОЧУРУ Владиславу , БІЛОКІНЬ Анастасію ,СЕЩЕНКО Вероніку.
Бажаємо успіху і нових цікавих зустрічей!
Робота над підвищенням якості вищої освіти триває
20 лютого 2024 року було проведено спільну зустріч робочих груп із розроблення проєктів ОПП «Дошкільна освіта та логопедія» (гарант к.п.н., доц. Тетяна Марєєва) і «Дошкільна освіта та психологія» (гарант к.п.н., доц. Світлана Тітаренко) для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. До обговорення проєктів освітніх програм долучилися Марія Кириченко, консультант, вчитель-дефектолог Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Глухівської міської ради Сумської області, асистент кафедри дошкільної педагогіки і психології Глухівського НПУ імені Олександра Довженка, Оксана Шульга, практичний психолог Глухівського ДНЗ (ясла-садок) «Фіалка», Ганна Бєлоус, випускниця за ОПП «Дошкільна освіта та психологія», практичний психолог Конотопського ДНЗ (ясла-садок) №12 «Райдужний», Валентина Гриценко, здобувач освіти за ОПП «Дошкільна освіта та логопедія», вчитель-логопед ДНЗ №8 «Дзвіночок» м. Ромни.
У процесі зустрічі робочими групами було уточнено формулювання цілей освітніх програм, фахових компетентностей і програмних результатів навчання.
Робота над удосконалення змісту програм підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти та підвищення якості вищої освіти триває. Очікуємо на побажання і пропозиції щодо розроблених проєктів освітніх програм від усіх зацікавлених осіб.
Кращий серед дорослих з дзюдо!
7 лютого 2024 року у м.Сегед був проведений Відкритий Кубок Угорщини з дзюдо. Представником від України був здобувач вищої освіти Глухівського НПУ ім.О.Довженка Горбань Артем (факультет дошкільної освіти, спеціальність 014 Середня освіта (Фізична культура). Результат змагань: Артем найкращий у своїй ваговій категорії (І місце.) Це його не перша нагорода на Міжнародному рівні, а тепер ще й серед дорослих!!!
Засідання робочих груп: Огляд успішності зимової сесії
В кінці січня робочими групами ОПП Середня освіта (Фізична культура та організація спортивно-масової і туристичної роботи) для здобувачів вищої освіти ОС Бакалавр та ОС Магістр спільно з студентським активом було проведено засідання та обговорено питання щодо результатів сесії здобувачів вищої освіти та результатів опитування. Виступили гарант ОП освітнього ступеня Бакалавр Бутенко Г.О., кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент та гарант ОП освітнього ступеня Магістр Кузюра Г.М., кандидат педагогічних наук, які проінформували всіх присутніх про показники успішності здобувачів освіти ОС Бакалавр та ОС Магістр за результатами зимової сесії та обговорили результати опитування.
Після обговорення було розроблено рекомендації. Дякуємо робочим групам за роботу над постійним удосконаленням ОПП та здобувачам освіти за активну участь в покращені програм.
ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ОПП "ДОШКІЛЬНА ОСВІТА ТА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА"
Звіт декана про діяльність факультету дошкільної освіти за 2023 рік
22 січня 2024 року декан факультету дошкільної освіти доцент Куліш І.Д. звітувала про роботу колективу факультету протягом 2023 року. Факультет дошкільної освіти є структурним підрозділом Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, що забезпечує професійну підготовку здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти за спеціальностями 012 Дошкільна освіта та 014 Середня освіта. Попри військову агресію рф проти України, в 2023 році діяльність науково-педагогічних працівників факультету була успішно спрямована на реалізацію Програми діяльності Глухівського національного педагогічного університету на 2023 рік. В обговоренні звіту декана взяли участь в.о. ректора університету професор Курок О.І., перший проректор доктор педагогічних наук Хроленко М.В., проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків професор Ткаченко Н. М., проректор з науково-педагогічної роботи професор Луценко Г. В.
Знову випуск і знову-найкращі!
Вітаємо з успішним завершенням магістратури! Сьогодні отримали диплом магістра 94 випусника нашого факультету спеціальностей 014 Середня освіта (Фізична культура) та 012 Дошкільна освіта. Пишаємося кожним, радіємо успіхам і дякуємо за довіру. Ви - майбутнє нашої держави. Ваша принциповість, наполегливість, сила духа, вміння досягати мети - так необхідні сучасній освіті. Будьте щасливі і успішні, любі довженківці!
Вибори студентського ректора - відповідальна справа.
29.11.2023 року студенти факультету дошкільної освіти обирали делегатів на вибори студентського ректора. Ми ще раз впевнилися в тому, що наші здобувачі вищої освіти прагнуть бути активними учасниками життя університету, докладають максимум зусиль до реалізації свого права на власну думку. Дякую за те, що прагнете змін!
Гостьова лекція доктора пед.наук, професора Єфименка М.М.
28 листопада 2023 р. на факультеті дошкільної освіти Глухівського НПУ ім. О.Довженка було проведено гостьову лекцію з теми «Вплив фізичного розвитку на психічну сферу та мовлення дитини з ООП». Лектором виступив доктор педагогічних наук, професор кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету Микола Миколайович Єфименко.
Під час заходу Микола Миколайович наголосив на важливості тісної і постійної взаємодії фахівців – вчителя-логопеда, психолога та методиста з фізичного виховання – з метою розвитку дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами та подолання в них порушень мовлення. Лектор розкрив особливості використання технологій, що передбачають реалізацію корекційно-розвивальної роботи з дошкільниками з ООП засобами фізичного виховання, а саме:
1) поєднання мануальних та артикуляційних рухів;
2) візуально-ритмічні ряди;
3) нейрогімнастика;
4) метод заміщуючого онтогенезу;
5) М. А. Р. – метод, заснований на поєднанні мовленнєвої мотивації, сенсорної адаптації та гри;
6) метод синхронізації рухово-мовленнєвих координацій (СРМК) М.Єфименка.
У процесі викладу матеріалу Микола Єфименко наголосив на значущості розвитку рухових умінь дошкільників як підґрунтя розвитку психічних процесів та мовлення. Лектор навві низку тверджень дослідниці й ідеолога теорії сенсорної інтеграції Енн Джин Айрес, які підкреслили важливість вестибулярних, пропріоцептивних та тактильних відчуттів дитини під час здійснення корекційної роботи. Також було репрезентовано методику використання авторських тренажерів серії «Ступалки-ЛОГОС» для роботи покращення психомовленнєвого розвитку дітей.
Крім того, Микола Миколайович ознайомив майбутніх вихователів з авторською методикою «Плантографія», яку використовують для корекції плоскостопості у дітей дошкільного віку.
Лектор поділився своїм понад 30-річним досвідом роботи з дітьми з ООП та продемонстрував авторські тренажери для сенсомоторного розвитку й розвитку опорно-гравітаційного контролю «Ступа», «Піраміда», «Бамбучина», «Дирижабль», «Цепелін», «Зореліт», «Ритмохід».
Щиро дякуємо Миколі Миколайовичу за проведену цікаву лекцію!
Вітаємо Уварова Артема, студента 13-ФК групи із сріблом та золотом на Чемпіонаті Світу з Військово Спортивних Багатоборств розділ- Бойове Двоборство. Польща, Вроцлав. Чемпіоне, подальших перемог!
Чемпіоне, подальших перемог!
Вітаємо студента 4 курсу, 42-ДО групи факультету дошкільної освіти, АРСЕНА КОНОПЛЮ з перемогою в щорічному конкурсі «Студент року-2023» (номінація «Громадська робота»)
Конопля Арсен Ігорович – вмотивований здобувач освіти, що прагне змінюватися і змінювати світ навколо себе. Коротко про переможця:
учасник Національного форуму органів студентського самоврядування у співпраці з ГО «Українська асоціація студентів»;
учасник тренінгу «Від даних до дій: використання перевірених даних для прийняття виважених рішень» від проєкту Міжнародної організації міграції (МОМ) «Людський вимір» з метою розвитку громади, соціально-економічного розвитку регіонів і громад, соціальної допомоги, формування ініціативних груп, управління та експертної підтримки повного циклу грантів на місцевому рівні, вдосконалення особистісних навичок сприяння підвищенню стійкості громад;
учасник Експертної ради студентства закладів вищої освіти при голові з підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, наук та інновацій;
учасник діалогової сесії від проєкту Міжнародної організації міграції (МОМ) «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад»;
учасник тренінгу в рамках реалізації проєкту «Студія молодих блогерів» «Наш стиль» за підтримки Європейського фонду за демократію з метою поєднання найсучасніших наукових знань і технологій з практичними навичками;
учасник зі створення стінописів на фізкультурно-спортивну тематику на міському стадіоні «Дружба» з нагоди Дня фізичної культури і спорту України;
ведучий інформаційно-просвітницької зустрічі «STOP-Cуржик» для членів ВБО «Турбота про літніх людей»;
учасник молодіжного форуму «Від ідеї до реалізації» для громад Шостинського району (автор переможного проєкту «Громада для молоді» з фінансуванням у розмірі 150000 гривень для реалізації власної ініціативи);
учасник Молодіжного аналітичного форуму «Молодь в майбутньому України» за організації Центру політико-правових реформ та Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN.
Пишаємося випускниками!
Це дійсно так!!!
10.11.2023 року відбулася онлайн-зустріч з випускником спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура), майстром спорту України з дзюдо, самбо, бойового самбо Шухратом Холматовим.
Шухрат нас занурив в атмосферу професійного спорту та тренувального процесу своїх вихованців. Він розповів нам про дружні та теплі родинні спортивні досягнення та стосунки.
Шухрат ‒ ТИ КРУТИЙ! Дякуємо тобі за теплу зустріч! Бажаємо тобі, щоб твої вихованці стали чемпіонами Олімпійських ігор, а ти тренером, який підготував Олімпійських чемпіонів.
P.S. Онлайн-зустрічі «Пишаємося випускниками!» продовжуються. Чекайте наших анонсів.
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
2 листопада 2023 року академічна спільнота факультету разом зі студентами зібралися для обговорення принципів академічної доброчесності, шляхів її реалізації і відповідальності за порушення. Дякуємо спікеру навчально-методичного семінару провідному фахівцю центру інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційної освіти Глухівського НПУ ім.О.Довженко ЖУРЕНКО МИКИТІ АНАТОЛІЙОВИЧУ за професійне інформування.
Студенту 1 курсу 13-ДО групи Долженко Марку присвоєно звання майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу!
Бронза на міжнародних змаганнях
Відкриті національні змагання Угорщини з дзюдо відбулися 28.10.2023 р. у м. Сегер.
Зібралися багато учасників з різних країн, зокрема з Республіки Замбія та Мальти випробувати свої сили у єдиноборстві. Артем Горбань (МСУ) - студент ІІ курсу, 23 – ФК групи, спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) Глухівського НПУ ім. Олександра Довженка. продовжує здобувати медалі на міжнародних змаганнях. У результаті поєдинків він виборов бронзову нагороду.
Вітаємо спортсмена, тренера та бажаємо нових досягнень та мирного неба !!!
«Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети»
20.10.2023 року в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка на факультеті дошкільної освіти відбулась Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети». Робота конференції реалізовувалась за такими тематичними напрямами:
1. Стан і перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні, Європі, світі.
2. Сучасні технології навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку.
3. Підвищення якості дошкільної освіти: досвід та інновації.
4. Досвід упровадження інклюзивної дошкільної освіти в Україні та Європі.
5. Проблеми здоров’язбереження в закладах дошкільної освіти.
6. Особливості навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку в умовах війни.
7. Підготовка майбутніх вихователів в умовах воєнного стану.
8. Дистанційні технології навчання в дошкільній освіті.
Спікером конференції була Загородня Л.П., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної педагогіки і психології.
З вітальним словом до педагогічної спільноти звернулись перший проректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Хроленко М.В. та проректор з науково-педагогічної роботи Луценко Г.В., декан факультету дошкільної освіти Куліш І.Д.
На конференції обговорювалися актуальні питання розвитку, навчання і виховання дітей раннього та дошкільного віку, проблеми фахової підготовки майбутніх вихователів у наш час. Цьогоріч на конференцію заявлено понад 190 учасників, серед яких 22 заклади вищої освіти, 5 заклади фахової передвищої освіти, 14 заклади дошкільної освіти, що засвідчує інтерес науковців і практиків до теми конференції.
Усі доповіді були цікавими та викликали активні обговорення, де учасники конференції обмінювалися ідеями, досвідом. Атмосфера конференції була дружня.
За результатами проведеної конференції, було ухвалено основні положення резолюції:
1. Продовжувати інтеграцію наукової та освітньої діяльності педагогічних закладів вищої освіти в європейський освітній простір через проведення спільних наукових конференцій, семінарів, розроблення та упровадження програм, грантів і проектів, зокрема проведення щорічної Всеукраїнської студентської науково-практичної інтернет-конференції «Дошкільна освіта України в контексті інтеграції до європейського освітнього простору».
2. Узагальнити результати наукових досліджень у збірнику тез за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети» (19-20 жовтня 2023 року).
3. Продовжувати здійснювати цілеспрямовану науково-методичну діяльність щодо реалізації освітніх інноваційних технологій у процесі підготовки фахівців галузі «Дошкільна освіта» відповідно до рекомендацій Ради Європи.
4. Вважати рівень організації та проведення Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети» (19-20 жовтня 2023 року) високим, продовжити науково-методичну роботу в означеному напрямі.
Від імені адміністрації університету, дякуємо всім учасникам, які відгукнулися на наше запрошення та незважаючи на складну ситуацію в країні знайшли можливість взяти участь в роботі конференції.
Матеріали конференції будуть розміщені в електронному збірнику наукових статей на сайті університету.
Молодіжний форум «Від ідеї до реалізації» для громад Шосткинського району відбувся! Вітаємо переможців!
Відбувся супер мегакрутезний молодіжний форум «Від ідеї до реалізації» для громад Шосткинського району. Організатор – Управління молоді та спорту Сумської ОДА.
Мета: активізація молодіжної політики та підтримка молоді в умовах війни.
Ми перемогли? ТАК!
Молодь – потужний інструмент державтоворчих процесів, генератор змін у суспільстві, еліта незалежної України!
Учасники форуму від Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка: Арсен Конопля – студент 4 курсу факультету дошкільної освіти; Катерина Фоменко – студентка 3 курсу факультету дошкільної освіти; Вікторія Слободянюк – студентка 1 курсу факультету дошкільної освіти; Діана Пата – студентка 1 курсу навчально-наукового інституту педагогіки і психології.
Під час публічного захисту 10 проєктів, з разючою перемогою та схвальною оцінкою журі, нищівну перемогу серед конкурсантів виборов проєкт «Громада для молоді», який підготував і представляв Арсен Конопля. Відповідно до цього, Глухівська громада отримала сертифікат у розмірі 15000 гривень для реалізації цієї ініціативи.
Briefly about the event:
I. Панельна дискусія на тему: «Чому інвестиції у молодь є довгостроковою виграшною перспективою?».
Модератор: Анна Гребенюк – заступник начальника управління – начальник відділу у справах молоді Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.
Спікери: Михайло Ананченко – народний депутат Україіни; Олексій Романько – депутат Сумської обласної ради; Вікторія Стома – начальник відділу з організації дозвілля молоді КУ СМР Молодіжний центр «Романтика»; Ольга Сокульська – начальник відділу молоді Шосткинської міської ради; Тетяна Рекун – голова Молодіжного центру «Шум».
II. Презентація можливостей залучення фінансових ресурсів у громаду.
Спікери: головні спеціалісти відділу у справах молоді УМС СОДА – Ірина Беличко, Алла Коваль, Ніна Кішінець.
III. Практична робота в групах. Написання проєктних заявок.
IV. Презентація проєктів конкурсній комісії. Обговорення проєктів, визначення переможців, вручення сертифікатів на фінансування проєктів.
Дякуємо сектору молодіжної політики Глухівської міської ради за вирішення логістичних питань, зокрема, надання транспорту для поїздки та постійні консультації й підтримку в подіях, до яких завжджи дотична молодь.
24.10.2023р. студентами та викладачами факультету дошкільної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка було реалізовано довготривалий проєкт «ТЮЛЬПАНИ ПЕРЕМОГИ». Спільними зусиллями висаджено 183 тюльпана, які рясно заквітнуть в травні. Творимо красу разом! Дякуємо всім, хто знайшов час, щоб долучилися до цієї події. Україна переможе! Слава нашим захисникам і захисницям!
23.10.2023р. Триває «Навчальна практика в ЗДО» для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта.
12.10.2023 відбулася настановна конференція з педагогічної практики (Навчально-залікова) зі спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) для студентів 25-ФК групи факультету дошкільної освіти денної форми навчання.
10.10.2023 відбулася настановна конференція з педагогічної практики (Переддипломна) для студентів спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) 63М2-ФК групи ОС «Магістр» факультету дошкільної освіти заочної форми навчання.
Шановні колеги!
Запрошуємо Вас на бінарний воркшоп старшого викладача кафедри теорії і методики дошкільної освіти Лисиці В.В. та студента 4 курсу Коноплі А. I., спеціальності 012 Дошкільна освіта ОС Бакалавр ОПП «Дошкільна освіта та мова і література (англійська)» на тему «Сучасний стан сформованості іншомовної комунікативної компетентності як складника успішної міжособистісної взаємодії дітей дошкільного віку: пріоритети, ризики та перспективи» з навчальної дисципліни «Методика навчання дітей іноземних мов і культур».
Лекція буде прочитана для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта 19 жовтня 2023 р. о 13:00 на платформі Zoom.
Настановна конференція магістрів
5 жовтня 2023р. відбулася настановна конференція з дослідницької практики з написання магістерської роботи для студентів І курсу 61-1МДО та 61-МДП денної форми навчання.
Практична підготовка посідає чільне місце в процесі виховання в магістрантів морально-етичних якостей дослідника, індивідуального творчого стилю професійної та наукової діяльностей, потреби в самоосвіті; формування вмінь професійного й педагогічного спілкування у закладі дошкільної освіти. Виконання завдань практики дозволить здобувачам освіти набути досвіду самостійної науково-дослідницької діяльності.
Гостьова лекція Корнієнко Юлії Олександрівни
5.10.2023 року до нашої факультетської родини завітала з гостьовою лекцією вихователь І категорії Глухівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ромашка» Глухівської міської ради Сумської області Юлія Олександрівна Корнієнко.
Юлія Олександрівна розповіла про систему фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО, ілюструючи її власним практичним досвідом.
Юлія Олександрівна з сяючими очима розповідала про своїх вихованців, спортивні заходи, туристичний похід, піші переходи, які вона здійснює постійно з дітьми.
Дякуємо Юлії Олександрівні за можливість відчути на онлайн-лекції атмосферу спортивного життя закладу дошкільної освіти.
Онлайн-зустріч з Колтаковим Миколою Володимировичем
3 жовтня 2023 року відбулась онлайн-зустріч здобувачів факультету дошкільної освіти з Колтаковим Миколою Володимировичем, майстром спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, тренером штатної збірної команди України з пауерліфтингу (спортсмени з порушеннями зору), спортивним журналістом.
Микола Колтаков навчався в Глухівському державному педагогічному університеті з 2000 по 2005 рік за спеціальністю «Дошкільне виховання» та здобув кваліфікацію «Вихователь дітей дошкільного віку, інструктор фізичного виховання дітей дошкільного віку».
Під час зустрічі Микола Володимирович поділився з аудиторією спогадами про своє студентське життя, про перші кроки у спорті та спортивні досягнення, про особливості тренерської діяльності зі спортсменами з вадами зору. Не зміг він оминути в розмові і проблеми та труднощі, з якими доводиться стикатись у процесі спортивно-тренерської діяльності, поділився баченням їх вирішення.
Значну частину своєї розповіді Микола присвятив своїй родині, яка зробила значний внесок не лише в становлення його як спортсмена, а й у розвиток спортивного руху на рідній Глухівщині.
Підсумки Олімпійського тижня у Глухівському НПУ ім.О.Довженка
З 18 по 22 вересня 2023 року у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проводився Всеукраїнський Олімпійський тиждень та заходи до Міжнародного дня студентського спорту.
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка славиться своїми студентами, що присвятили своє життя спорту й представляють нашу країну та наш університет на найпрестижніших спортивних аренах світу. Тому викладачами кафедри теорії і методики фізичного виховання було організовано серію онлайн-зустрічей «Пишаємося випускниками» з колишніми студентами нашого університету, які досягли високих спортивних вершин: майстром спорту міжнародного класу з боротьби дзюдо Халматовим Дільшотом; майстром спорту України з волейболу Маринченком Андрієм; майстром спорту міжнародного класу з вільної боротьби Россолом Олегом; майстром спорту України з біатлону Залюбівець Мариною. Жваве спілкування, цікаві автобіографічні факти, фото з найпрестижніших змагань, атмосфера, що надихає – ось так, якщо коротко, можна описати ці зустрічі.
У рамках Олімпійського тижня з нагоди Міжнародного дня студентського спорту з метою формування здорового способу життя, залучення студентської молоді до регулярних занять фізичною культурою та спортом, підвищення рухової активності, популяризації та подальшого розвитку студентського спорту здобувачі освіти за спеціальністю Середня освіта (Фізична культура) Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка запустили челендж «Спорт – це круто!», до якого долучились здобувачі освіти, випускники університету, викладачі та працівники університету.
За результатами челенджу було визначено переможців: Кочуру Владиславу, Одинець Юлію та Сещенко Вероніку. Вітаємо!
Велике зацікавлення в аудиторії викликала онлайн-лекція завідувача кафедри теорії і методики фізичного виховання, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента Хлус Наталії Олександрівни «Олімпійські ігри: історія та сучасність», під час якої лектор занурила присутніх в атмосферу Стародавньої Греції, відродження Олімпійських ігор сучасності, основних положень олімпізму та Міжнародного олімпійського руху.
Успішно дебютував шаховий турнір «Кубок ректора» на відкриту першість університету. Перемогу вибороли Конопля Арсен та Деревцов Руслан Васильович.
Також вже традиційною стала велопрогулянка «Олімпійський рух – це здорово» для здобувачів освіти та співробітників університету.
Олімпійський тиждень виявився насиченим і цікавим! Організатори вдячні всім, хто підтримав ініціативу, долучився до заходів, і бажають особистих перемог і перемоги України!
Особлива подяка Збройним Силам України за можливість жити й працювати у вільній Україні!
Онлайн-зустріч з майстром спорту міжнародного класу з боротьби дзюдо Халматовим Дільшотом
Гостьова лекція Глущенко Катерини Володимирівни
26.09.2023 року на факультеті дошкільної освіти відбулася гостьова лекція інструктора з фізичної культури Косівщинського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Золота рибка» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області Глущенко Катерини Володимирівни на тему «Використання інноваційних технологій на занятті з фізичної культури».
До лекція доєдналися понад 50 здобувачів освіти та викладачів. Катерина Володимирівна поділилася своїм досвідом, своєю цілеспрямованістю та позитивним емоційним настроєм. Присутні отримали емоційне задоволення від зустрічі. Дякуємо Катерині Володимирівні!
Захист педагогічної практики. Спеціальність 014 Середня освіта(Фізична культура)
19.09.2023 року на кафедрі теорії і методики фізичного виховання відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики «Навчально-виховна в закладах оздоровлення та відпочинку» для здобувачів освіти 25-ФК та 43-ФК.
Здобувачі освіти прозвітували про заходи, які вони проводили з дітьми під час практичної підготовки. Студенти висловили свої пропозиції та розповіли про труднощі, з якими вони зустрічалися під час проходження педагогічної практики. Керівники практики Кузюра Г.М., Хлус Н.О., Дісковський В.І. оцінили здобувачів освіти.
З новим студентським деканом на шляху до нових звершень!
Дружня освітянська родина ФДО щиро вітає студента 42-ДО групи, Коноплю Арсена, з обранням на посаду студентського декана! Бажаємо безхмарного творчого життя, мудрих рішень, наснаги та незгасаючої енергії. А також, не зупинятися на досягнутому, прагнути до нових звершень. Нехай у всіх планах, ідеях та справах супроводжує успіх.
Щиро вітаємо вас, наші любі довженківці, на зустрічі з гарантами!
Поспішаємо повідомити, що 15.09.2023 відбулася зустріч студентів перших курсів з гарантами освітньо-професійних програм. Свої програми представили:
• Хлус Н.О. – ОПП Дошкільна освіта та фізична культура;
• Марєєва Т.В. - ОПП Дошкільна освіта та логопедія;
• Лисиця В.В. - ОПП Дошкільна освіта та мова і література (англійська);
• Аторіна В. М - ОПП Дошкільна освіта та початкова освіта;
• Тітаренко С.А. - ОПП Дошкільна освіта та психологія.
Гаранти представили свої освітні програми, наголосили на кваліфікаціях, які здобувають студенти, акцентували увагу на важливості і значущості фахівців за ОПП. Першокурсники уважно слухали, охоче цікавились подробицями навчання за представленими освітніми програмами.
Ми впевнені, що зустріч допомогла зорієнтуватися у виборі освітньої програми. Бажаємо зробити правильний вибір у здобутті своєї професії за обраною спеціальністю.
Дорогі першокурсники! Ми чекаємо вас на заході з якого розпочнеться Ваш шлях у нашій дружній студентській родині!
Запрошуємо на урочистості з нагоди Дня Знань у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка, які відбудуться 1 вересня 2023 року о 9:00 в онлайн-форматі.
Підключення до конференції Zoom
https://zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Гостьова лабораторна робота
02.06.2023 року відбулася гостьова лабораторна робота для студентів 23-ФК групи (спеціальність 014 Середня освіта (Фізична культура)) з дисципліни «Теорія і методика викладання туризму і спортивного орієнтування» за темою: «Туристичні вузли».
Запрошеним лектором був вчитель фізичної культури Бистрицької гімназії Кролевецької міської ради Сумської області, вчитель вищої категорії, майстер спорту зі спортивного туризму Шкура Володимир Михайлович.
Дякуємо за набуті навички!
Пишаємося випускником!!!
Халматов Дільшот – випускник Глухівського НПУ ім. Олександра Довженка.спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура). Уже за період навчання досяг значних успіхів у спортивній кар'єрі.
Після отримання вищої освіти відкрив свою школу дзюдо, зайнявся тренерською діяльністю. Дільшот власним прикладом продовжує мотивувати дітей до занять дзюдо.
У травні він став срібним призером турніру «Upper Austria Grand Prix 2023» у ваговій категорії до 60 кг. (Австрія, Лінц.).
У фіналі український дзюдоїст поступився представнику Франції. Варто зазначити, що українець отримав травму на початку зустрічі.
Вітаємо нашого випускника з черговою нагородою та бажаємо мирного неба та швидкого відновлення 💙💛
Велопробіг у вишиванках
19.05.2023 року кафедрою теорії і методики фізичного виховання та відділом вихованої роботи та молодіжної політики Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка було організовано та проведено загальноуніверситетський захід «Велопробіг у вишиванках».
Спортивний успіх на міжнародній арені
23 квітня 2023 року у м. Будапешт (Угорщина) був проведений відкритий чемпіонат з дзюдо до 23 років. У змаганнях взяли участь приблизно 500 спортсменів з різних країн, серед них представником від України, був наш студент Артем Горбань.
Гостьова лекція Гвоздецької Світлани Володимирівни
3.05.2023 року на факультеті дошкільної освіти для здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта була проведена гостьова лекція Гвоздецькою Світланою Володимирівною, кандидатом наук з фізичного виховання і спорту, доцентом кафедри теорії та методики фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка на тему «Корекційна спрямованість занять з фізичної культури дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку».
Гостьова лекція Лазоренко Сергія Анатолійовича
26.04.2023 року на факультеті дошкільної освіти відбулася гостьова лекція доктора педагогічних наук, доцента кафедри спортивних дисциплін та фізичного виховання Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Заслуженого тренера України з вільної боротьби, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Лазоренко Сергія Анатолійовича з темою лекції «Теорія походження фізичних вправ. Фізична культура у безкласовому суспільстві». Сергій Анатолійович занурив нас в атмосферу теорій походження фізичної культури в суспільстві, розповів про протиріччя, які виникають у науковців при дослідженні цієї тематики та продемонстрував нестандартний підхід до викладання лекційного матеріалу.
Триває робота над удосконаленням ОПП «Середня освіта (Фізична культура та організація спортивно-масової і туристичної роботи)»
12.04.2023 року на факультеті дошкільної освіти відбулося засідання робочої групи зі стейкхолдерами щодо обговорення проекту освітньо-професійної програми «Середня освіта (Фізична культура та організація спортивно-масової і туристичної роботи)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура). Обговорення відбулося в жвавій емоційній атмосфері.
Гостьова лекція Хуртенко Оксани Вікторівни
12.04.2023 року на факультеті дошкільної освіти відбулася гостьова лекція кандидата психологічних наук, доцента кафедри теорії і методики фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, майстром спорту зі стрибків у воду, сертифікованим тренером Академії фітнесу України з пілатесу і дитячого фітнесу Хуртенко Оксаною Вікторівною з темою лекції «Характеристика дитячого фітнесу».
Вітаємо здобувачів освіти!
Вітаємо здобувачів освіти факультету дошкільної освіти Глухівського НПУ ім. О.Довженка, які стали переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 012 Дошкільна освіта у 2022/2023 навчальному році: Бацюн Т.В., Трясій В.А., Біловоленко Ю.Е., Єрошко Г.М.
Засідання гарантів освітніх програм
18.04.2023 року на факультеті дошкільної освіти відбулося засідання гарантів всіх освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на спеціальності 012 Дошкільна освіта ОС Бакалавр та ОС Магістр. Предметом обговорення стало коректування проектів освітніх програм відповідно до наказу № 1006 від 11.11.2022 року Міністерства освіти і науки України «Деякі питання розміщення державного (регіонального) замовлення, поєднання спеціальностей (предметних спеціальностей), спеціалізацій та присвоєння професійних кваліфікацій педагогічних працівників закладами фахової передвищої, вищої освіти» та оновлення проектних та робочих груп розробників ОПП.
Проведено І етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура)
6 квітня 2023 року викладачами кафедри теорії і методики фізичного виховання було проведено І етап Всеукраїнської олімпіади за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура), у якій взяли участь здобувачі освіти ОС «Бакалавр» І (2 р.н.) та ІІІ курсів.
Срібло на літній універсіаді.
У рамках проведення фінальних змагань XVIII літньої Універсіади України 2023 року 03-05 квітня у м. Луцьк були проведені змагання з дзюдо.
Триває безвідривна педагогічна практика (ознайомлювальна) в ЗДО
30.03.2023року досвідом організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти зі студентами 12 - ДО групи ділилася вихователь – методист ЗДО «Журавка» Гриценко Людмила Яківна.
24.03.2023 року відбулася зустріч із академічною спільнотою НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.
Зустріч була присвячена співпраці здобувачів освіти Глухівського НПУ імені О.Довженка з академічною спільнотою НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Шевченка. Студенти та викладачі обмінялися досвідом навчання в такі нелегкі для нас всіх часи. Також розповіли про заходи, які проводяться в університетах.
Практика в групах дітей раннього віку триває. Частина 2.
07 березня на платформі Zoom відбулась зустріч студентів 22-ДО групи з вихователем – методистом Центру розвитку дитини (ясла-садка) «Світлячок», давнім добрим другом нашого факультету - Арушанян Оленою Михайлівною.
Реалізуємо угоду про внутрішню академічну мобільність!
Відповідно до двостороннього Договору про співпрацю з реалізації програм внутрішньої академічної мобільності учасниками освітнього процесу, укладеного між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка і Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, з 16 лютого розпочалася реалізація програми внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти – студента факультету дошкільної освіти, 3 курсу Коноплі Арсена Ігоровича, та студентки факультету дошкільної освіти, 3 курсу Трясій Віталіни Андріївни які навчаються за освітньо-професійною програмою Дошкільна освіта та мова і література (англійська) зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.
Це чудова можливість опанувати цікавими навчальними курсами одночасно у двох закладах вищої освіти.
Вітаємо
Загородню Людмилу Петрівну,
доктора педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри дошкільної педагогіки і психології Глухівського НПУ ім.О.Довженка із перемогою у щорічному Конкурсі освітніх технологій із публікацією «Відкриваємо таємниці весняної природи».
Бажаємо подальших успіхів і творчої наснаги.
Реалізуємо угоду про внутрішню академічну мобільність!
Відповідно до двостороннього Договору про співпрацю з реалізації програм внутрішньої академічної мобільності учасниками освітнього процесу, укладеного між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка і Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, з розпочалася реалізація програми внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти – студента факультету дошкільної освіти, 3 курсу Коноплі Арсена Ігоровича, та студентки факультету дошкільної освіти, 3 курсу Трясій Віталіни Андріївни які навчаються за освітньо-професійною програмою Дошкільна освіта та мова і література (англійська) зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.
Це чудова можливість опанувати цікавими навчальними курсами одночасно у двох закладах вищої освіти.
ВИПУСК МАГІСТРІВ ВІДБУВСЯ! МИ НЕЗЛАМНІ, БО ЄДИНІ!
10 лютого 2023 року відбулося вручення дипломів магістра випускникам факультету дошкільної освіти з спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 014 Середня освіта (Фізична культура) Глухівського НПУ ім.О.Довженка.
Всупереч військовій агресії, відключенням світла, обстрілам і пандемії вони здолали шлях до омріяного диплому. Війна змусила цінувати кожну мить, оберігати тих, хто поряд, прагнути і здобувати перемогу. Ми впевнені, що наші випускники гордо нестимуть звання «довженківець», долаючи перепони на своєму шляху. Бажаємо вам бути сильними, мужніми, творчими і професійними! Спрямовуйте свої зусилля на відновлення України. Сили Вашім крилам!
Гостьова лекція

Шановні випускники!
Шановні випускники факультету дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка усіх років і форм навчання!
З нагоди 150-річниці університету з метою створення бази даних, організації зустрічей, підтримання контактів, обміну досвідом пропонуємо створити спілку випускників.
З цією метою просимо надіслати інформацію про себе (Прізвище, ім’я, роки навчання, місце роботи, посада, контактні телефони та електронна пошта) на адресу: kulisinna69@gmail.com
Будемо вдячні всім, хто відгукнеться на пропозицію! Сподіваємося на плідну співпрацю!
Форум змінотворців працює!
28 січня, Арсен КОНОПЛЯ - студент 32-ДО групи факультету дошкільної освіти долучився до обласного Форуму змінотворців за підтримки журналу"Цукр" та ГО "Місто розумних". Спікерами цього заходу були:
- Шеф-редактор української регіональної суспільної телерадіокомпанії, філії Національної суспільної телерадіокомпанії України "Суспільне Суми" - Крамченков Андрій Борисович, тема виступу: "Як зробити свої проєкти помітними для журналістів?";
- Керівник Агенції регіонального розвитку Сумської області - Стариков Григорій Миколайович, тема виступу: "Чому молодь - ключовий гравець у розвитку регіону?";
- Виконавча директорка організації "Тепле місто" - Тужанська Росана Іванівна, тема виступу : "Як змінити темп життя міста? Досвід платформи ініціатив "Тепле місто" з Івано-Франківська".
Нетворкінг та обмін досвідом дозволяє зрозуміти, що Змінотворцем(Change Maker) може бути кожен, хто докладає зусиль для імплементації найдієвіших кейсів розвитку власної громади.
Звіт аспірантів 1 курсу ОНП «Дошкільна освіта»
27.01.2023 року відбувся звіт здобувачів освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» спеціальності 012 Дошкільна освіта Тарашевської С.К. (керівник доктор пед.наук Загородня Л.П.) та Осадчої О.Ф. (керівник канд.пед.наук Куліш І.Д.). Висновок кафедри - індивідуальний план аспірантами за І півріччя 2022-2023 н.р. виконано. Успішних наукових пошуків і надалі!
