Інновації в освіті: Декан факультету долучається до тренінгів з ігрових методів навчання
Декан факультету дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Дмитрівна Куліш взяла участь у навчальних тренінгах, які відбулися 4–5 листопада 2024 року в Києві! 🌟
Цей івент зібрав представників фахової передвищої та вищої освіти, які займаються впровадженням інноваційних дисциплін, таких як «Гра у закладах дошкільної освіти: цілісний погляд, системний підхід», «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Педагогіка гри у закладах дошкільної освіти» та інших курсів, розроблених у співпраці з the LEGO Foundation.
🔹 Участь Інни Дмитрівни – це чудова нагода для нашого університету ще більше заглибитися у впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання, які сприяють гармонійному та всебічному розвитку дітей дошкільного віку, формуванню в них соціально-емоційних навичок та психосоціальної підтримки.
🌍 Ця подія проходила у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation, що відкриває нові горизонти для інтеграції ігрових методів у навчальний процес в Україні.
Маємо надію, що ці знання та досвід допоможуть педагогам ефективніше працювати з майбутнім нашої держави.
Впроваджуємо технологію ігрових і діяльнісних_методів навчання
Технологія LEGO- конструювання одна з найпоширеніших і найвідоміших педагогічних технологій, що широко використовує предметно-ігрове середовище для навчання та розвитку дитини. Перспективність використання цеглинок LEGO зумовлена її високими освітніми можливостями. Засвоєння навчального матеріалу за допомогою даної методики проходить легко і невимушено, дає можливість розвинути ті якості, які знадобляться майбутнім вихователям у професійній діяльності.
На практичних заняттях з курсу «Педагогіка гри в закладах дошкільної освіти» під керівництвом канд.пед.наук Любивої В.В. студенти засвоюють правила роботи з LEGO цеглинками.
Тренінг від LEGO Foundation
Сучасна освіта вимагає від педагога гнучкості та грунтовної підготовки. При монотонному викладанні навчального матеріалу без ігрового осередку або маніпулюванні іграшкою, знижується концентрація дитячої уваги , і , як наслідок, втрачається інтерес дітей до освітнього процесу. Тому задача педагога зробити освітній процес динамічним, цікавим і максимально легким. Одним зі способів є навчання за допомогою шести цеглинок LEGO, в процесі якого педагог створює атмосферу комфорту, а діти відчувають себе творцями.
З метою впровадження ігрових і діяльнісних методів навчання в освітній процес факультету дошкільної освіти старший викладач кафедри теорії і методики дошкільної освіти , кандидат пед. наук Любива Віталіна Вячеславівна взяла участь у навчанні LEGO-тренерів (м. Київ, 27 серпня 2021 року.)