Logo

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ГЛУХІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

Vivat Academia! Vivant professores! Vivat membrum quodlibet! Vivant membra quaelibet! Semper sint in flore!

Гостьова лекція доктора пед.наук, професора Єфименка М.М.

28 листопада 2023 р. на факультеті дошкільної освіти Глухівського НПУ ім. О.Довженка було проведено гостьову лекцію з теми «Вплив фізичного розвитку на психічну сферу та мовлення дитини з ООП». Лектором виступив доктор педагогічних наук, професор кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету Микола Миколайович Єфименко.

Під час заходу Микола Миколайович наголосив на важливості тісної і постійної взаємодії фахівців – вчителя-логопеда, психолога та методиста з фізичного виховання – з метою розвитку дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами та подолання в них порушень мовлення. Лектор розкрив особливості використання технологій, що передбачають реалізацію корекційно-розвивальної роботи з дошкільниками з ООП засобами фізичного виховання, а саме:

1) поєднання мануальних та артикуляційних рухів;

2) візуально-ритмічні ряди;

3) нейрогімнастика;

4) метод заміщуючого онтогенезу;

5) М. А. Р. – метод, заснований на поєднанні мовленнєвої мотивації, сенсорної адаптації та гри;

6) метод синхронізації рухово-мовленнєвих координацій (СРМК) М.Єфименка.

У процесі викладу матеріалу Микола Єфименко наголосив на значущості розвитку рухових умінь дошкільників як підґрунтя розвитку психічних процесів та мовлення. Лектор навві низку тверджень дослідниці й ідеолога теорії сенсорної інтеграції Енн Джин Айрес, які підкреслили важливість вестибулярних, пропріоцептивних та тактильних відчуттів дитини під час здійснення корекційної роботи. Також було репрезентовано методику використання авторських тренажерів серії «Ступалки-ЛОГОС» для роботи покращення психомовленнєвого розвитку дітей.

Крім того, Микола Миколайович ознайомив майбутніх вихователів з авторською методикою «Плантографія», яку використовують для корекції плоскостопості у дітей дошкільного віку.

Лектор поділився своїм понад 30-річним досвідом роботи з дітьми з ООП та продемонстрував авторські тренажери для сенсомоторного розвитку й розвитку опорно-гравітаційного контролю «Ступа», «Піраміда», «Бамбучина», «Дирижабль», «Цепелін», «Зореліт», «Ритмохід».

Щиро дякуємо Миколі Миколайовичу за проведену цікаву лекцію!


Опубліковано: 28 листопада 2023 року